толик с прибором (npubop) wrote,
толик с прибором
npubop

Прекрасный репортаж о крестном ходе )))

По дорозі до пам"ятника князю Володимиру на прочан очікували численні блаженні. Все ті ж добрезнайомі столичні "жебраки", але з іншими саксесссторіз та реквізитом. Особливої фантазії не вимагалось: кричи лишень голосніше "ааа, памагітє на апєрацию", і чималі кульочки швидко наповнювались купюрами.
Друзі, протягом десяти років моєю роботою було бачити різні шоу, але такого перформенса я ше інколи не зустрічав. Два десятки циган, в образах кривих, бємємєнних інвалідів в масках (аби реального віку ніхто не взнав), безутішних вдов намагались перекричати одне одного. Ви б почули скільки жалості, надриву, жизнєной трагедії в їх завиваннях - зловили б катарсіс покруче, ніж на концертах Аделаджи.
Темні та наївні "представники" віддалених єпархій одностайно жертували смуглим знавцям людських слабостей, чим нє вєдая вкушали цинізму "бальшого города".
Коли ж громада розмістила свої православні зади на схилах Гірки, "юродиві", як юнкерси-штуки, почали методично утюжити стройні ряди прочан. От тільки замість сирен грамотно грали на почуттях вєрующих. "Друзі, будь те ж людьми, одна надія на вас та на Бога" - мовляв, а якщо ви християни, то "шоу ми йо скіл", давай гроші.
В цій ситуації найбільше "доставілі" попи. Останні просто тролили жебраків, використовуючи всю важність свого сану. У відповідь на заплакані карі оченята і розкриті кульочки зверхньо заявляли, що священники суть бессеребрянники, і не мають грошей... При цьому елегансько розмахували шостими-айфонами, ключами від "туарегів" чи просто товстенними золотими цепурами з "акробатами".
Один з провінційних отців виявився тролем 80-го левела. Простий бородатий дідусь у потертій і старій рясі (чи не єдиний, хто нагадував сербського патріарха) сильно проникся горем злиденних. Коли хтось з цих Ju-87 попадав в зону його відімості, бятюшка одразу, як Блейд, доставав з-за спини величезного потертого деревяного хреста і хуярив жебрака по голові. Потім заставляв його цілувать розп"яття, читати молитви і загалом всячєскі відволікать прохача від проізводствєнного процеса:
- Ааааа, памагітє на апєрацию...
- Цілуй хреста - хрясь ним по лобі. Циганка цілує - як звать, нещасна?
- Ааааа, ииии - Ізобража немаслімі страданія. - Маріяяяя...ааааа
- Чого просиш, грєшная, у Господа? - Хрясь хрестом по лобі. Чути характерний звук удару старого потрісканого дерева об щось тверде.
- Ааа...здоровья і...
- Помолимось "Богородице діво....."(с) Олесь Кромпляс
Tags: Киев
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments