толик с прибором (npubop) wrote,
толик с прибором
npubop

Надеюсь, наконец-то вышвырнут росийских попов из Украины

Перші вістки з переговорів на Фанарі: патріарх Кирил не досяг всього, заради чого їхав.

Спочатку була зустріч в присутності всіх членів Синоду. Потім були перемовини тет-а-тет, лише з перекладом.

Представники МП були нервові та напружені. Зустріч завершилася перед 13:00. Очікувалося, що гості лишаться на обід, але вони відразу поїхали.

На питання журналіста Saken Aymurzaev «Ваше Святейшество, ну как?» - патр. Кирил відповів знервовано «Хорошо, хорошо», але явно без задоволення, яке виявляє переговорник після успішних перемовин.

Потім до журналістів вийшов митрополит Еммануїл, який був представником Патріарха на святі в Києві у липні. Він зробив коротку заяву, сутність якої була у фразі: ми ПОВІДОМИЛИ Патріарху про рішення щодо подолання розділення в Україні та надання автокефалії, яке ІМПЛЕМЕНТУЄТЬСЯ. Пізніше очікується офіційний текст, тому виклад може бути не буквальним.

В цілому підсумок переговорів для України дає підстави для стриманого оптимізму.

Однак не слід забувати, що «диявол ховається в деталях».

ОНОВЛ (14:25). Один зі свідків-українців почув фразу, яку на виході кинув член делегації МП: «Там все было уже решено, мы ничего не смогли сделать».

Також повідомляють про «українців у вишиванках», які на камери російських каналів говорили, що «нікакова томаса нам нє нада». Традиційна тактика геббельс-TV. Мабуть прилетіли з Москви одним бортом.

Отсюда

Вселенский патриарх Варфоломей на встрече в Стамбуле сообщил предстоятелю Русской православной церкви патриарху Кириллу, что собирается предоставить украинской Церкви автокефалию. Что еще раз доказывает, что визит Кирилла не может остановить процесс предоставления Украине Томоса на создание Единой поместной церкви.

Речь, возможно, может идти только о дополнительных гарантиях УПЦ МП в условиях формирования Единой поместной церкви. В этом смысле визит Кирилла в Константинополь сегодня - свидетельство того, что РПЦ недооценила усилий Украины в целом и президента Петра Порошенко в частности в реализации масштабных, общественно значимых для Украины инициатив.

Кроме того, хочу напомнить, что встреча происходит по просьбе патриарха Кирилла. Если учесть, что ранее именно РПЦ фактически сорвала Всеправославный собор на Крите (РПЦ его проигнорировала на основании надуманных причин), то визит Кирилла в Константинополь свидетельствует о провале планов РПЦ, и поэтому где-то, даже, унизителен.

Отсюда
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 49 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →